Hibák

1. Database messup

Gyakorlatilag az elmúlt fél évben heti/havi szinten dől össze az adatbázisotok. Igazából csak egy kérdésem lenne, hogy várható bármiféle erőfeszítés, hogy ezt megszüntessétek, vagy nem? Most például a megújuló tételek egy nagy része tűnt el a webes felületről. Amúgy had kérdezzem már meg, miért van két különálló adatbázis? Azért hogy lehessen hol hibát generálni? Tényleg próbáltam türelmes lenni, de az elmúlt 1 hónapban negyedszer igazítom vagy az egyik vagy a másik adatbázist a másodikhoz, függően attól, hogy épp hol mi tűnik el.
    Vagy legalább ha ennyire katasztrófa az adatbázis kezelésetek, akkor legalább az import funkciót tegyétek elérhetővé, hogy akkor havonta…

15 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Sign in with: Facebook Google
    Signed in as (Sign out)
    You have left! (?) (thinking…)
    0 comments  ·  Android  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →

Nem értjük a problémát, a webes felület mutatja a szinkronizált adatokat. Onnan csak úgy, nem tűnhetnek el adatok, csak abban az esetben, ha azokat törlöd. Ha a készüléked és a webes felület között szinkronizációs hiba van, akkor érdemes a készüléked beállításait ellenőrizni, ugyanis valami korlátozza az adatok szinkronizálását.
    Amiatt van szükség a készülékeken is adatbázisra, mert enélkül az offline használat nem lenne elérhető az alkalmazásban.

2. Nem tudom a számítógépen lévő tartalmat a mobil alkamazásra frissíteni (letölteni a felhőből a névjegy: Összes adat letöltése használatával.

Illetve a mobilon egyáltalán nem tudok adatot bevinni, nem látszanak a cimkék...nem ment el semmit... :-(

1 vote
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    declined  ·  0 comments  ·  Android  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  3. Adatvesztés

Kb. 1 hete írtam Nektek, de választ nem kaptam. Üzembe helyeztem egy új készüléket, és a szinkronizálást (legalábbis gondolom, hogy akkor) követően szinte minden, régebbi adatom eltűnt:
    - 2017. január és 2013. augusztus között nincs semmi
    - az exportjaim alapján 2017-ből találtam hiányzó rekordokat, de nem néztem át a teljes tartalmat

Mi történt az adataimmal? Mi fog történni a többi, még meglévő, vagy újonnan rögzítettel?

4 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  4. Szinkronizációs hiba

1. Régebben "offline" módban használtam az appot, dropbox mentéssel.
    2. Most új telefonon google bejelentkezést használtam (van még offline mód egyáltalán?), webes is.
    3. Régi telefonon is bejelentkeztem google-al és szinkronizált.
    4. Szinkronizáció a kiadásokat egyáltalán nem szinkronizálta csak a bevételeket, pénznemet sem (nem mindig Forintot használok).
    5 Szóval a régi adataim csak a régi telefonon vannak meg és most offline mód híján nem is tudom onnan behozni az újba.
    6. Nyilván ha jól működne a szinkronizáció, akkor nem lenne szükség rá, de most jó lenne egy offline mód export-import, hogy a régi adataim be tudjam importálni máshova is!

6 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  5. Szinkronizációs Hiba

Sziasztok,

Telefonon használom az app-ot, és most hogy web-es felületen is meg akartam nézni az adatokat, futottam bele egy hibába.

Hiába nyomok a szinkronizálásra a telefonon, úgy néz ki, hogy idén januárban egyszer beszinkronizálta az adataim, és azután viszont semmit. Most hogy be voltam lépve közbe a webes felületre és úgy vittem fel visszamenőleg adatokat, azok látszanak, de pl az ugyanazon a napra már korábban felvitt adatokat nem mutatja.

Hiába nyomok az app-ban a telefonon a szinkronizálásra, nem frissíti be az adatokat. Tudtok esetleg valami tanácsot adni?

Köszi előre is.

18 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    2 comments  ·  Android  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  6. Szinkronizációs hiba

A 2016. január és 2017. január 31-ei közötti adatokat nem szinkronizálja a rendszer a webes felületre, ezért az teljesen használhatatlan.

1 vote
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  7. Szinkroniziáció

Az appot a google fiókkal összerendelve használom. Eddig nem figyeltem, hogy a szinkronizáció hogyan működik, de most vettem új telefont, és oda is telepítve az appot, szintén google fiókkal bejelentkezve azt láttam, hogy csak az elmúlt néhány nap tételeit szinkronizálta le az új telefonra. Próbáltam manuálisan szinkronizálni mindkét készüléken, de nem történt semmi. Ahogy a történetet elkezdtem visszafelé lapozni, fokozatosan megjelentek a korábbi egyszeri elemek is, de az ismétlődőeket csak azután szinkronizálta át, hogy a régi telefonomon megnyitottam őket módosításra és újra elmentettem mindet egyesével. A címkék szintén hiányosan vannak csak meg és azokat hiába is próbálom átírni, nem történik…

1 vote
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    1 comment  ·  Android  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  8. Ismetlodo kategoriak nem jelennek meg uj tetel felvitelekor

A webes feluleten kategoria szerkesztesenel megjelennek kategoriak "ismetlodo" tipussal. Ezeket uj tetel felvitelekor nem lehet kivalasztani, androidos verzional meg sem jelennek a kategoria szerkesztoben.

3 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  9. Facebook regisztráció nem működik, ha...

Elfelejtettem a jelszavamat, ami az email-es regisztrációmhoz tartozott és szerettem volna egy új accountot létrehozni a facebookommal, de sajnos nem tudtam, mert az adott email cím már létezik. Gondolom az emalt használjátok kulcsnak az adatbázisban. Viszont ilyen esetben engedhetne belépni a facebookkal is, mert azzal azonosítom magam (nem?).

1 vote
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  10. biztonsági mentés ÍGY NEM JÓ!

Nagyon megtetszett az alkalmazás, DE:
    BE van állítva a dropbox mentés. A szöveg "HA a visszaállítás funkció használata nélkül kapcsolod be a biztonsági mentést, akkor a régebbi adatok elvesznek és a Koinban tárolt jelenlegi adatok kerülnek mentésre" FÉLREVEZETŐ!
    Ugyanis épp emiatt nyomtam meg a Visszaállítás gombot, s valószínűleg a visszaállítás még azelőtt megtörtént, hogy a mentés lezajlott volna.
    A lényeg: eltűnt több, mint egy hét bejegyzése!!! S ezt már nem tudom pótolni! :-(
    Szóval valami egyértelműbb szöveg kellene az alkalmazásba, és jobb biztonsági mentés funkció, mert ez így egyáltalán NEM BIZTONSÁGOS!

10 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  11. szinkronizálás

Google-al való szinkronizálás szerintem biztonságosabb és müködő képesebb lenne, mint a dropbox, és csak emiatt a program miatt nem szeretnék dropbox fiókot létrehozni. Az exportálható táblázat pedig átláthatatlan :(

1 vote
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  12. ország

Az írja ki, hogy nem telepíthető az ön országában (Magyarországon vagyok)! :( Miért nem engedi a telepítést??

4 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  13. 7 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  14. Nem kompatibilis samsung galaxy s4-el (GT-I9505)

SZiasztok. A play sajnos meg mindig azt mondja, hogy nem kompatibilis

2 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    1 comment  ·  Android  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  15. Ha egy kiadásnak két cimkét adok, akkor amikor az Áttekintő részben a kategóriájára kattintok akkor kétszer jelzi ki.

A hibát az okozhatja, hogy minden Expense tábla beli elemhez az Expense_tag táblában le van tárolva a címkéje, ez így normal forma 4 -es, vagyis helyes. Ha a Expense táblához simán kapcsolom a expense_tag táblát, hogy kijelezem a cimkéket, akkor ahány cimkéje van az expense_tag táblában az adott tételnek annyiszor fog megjelenni. Javasolom a group_concat függvény használatát. Példaként az általam írt sql:

select c1.name,T1.kategoriak,cast (e1.amount/100 as real) as osszeg,
    datetime(substr(e1.date,1,10),'unixepoch','+2 hour') from Expense E1
    left join Category c1
    on e1.category = c1.category_id
    left join
    (select E1.expense_id as expenseid,group_concat(T1.name) as kategoriak from Expense_Tag E1
    left join Tag T1
    on E1.tag_id =…

4 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  16. 6 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  17. Hiba a swipe funkcióval kapcsolatban

Apró hiba, de amikor kördiagram nézetben van az áttekintő tab, nem működik a swipe funkcó.

1 vote
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)

Igen, itt muszáj volt letiltani a funkciót, mivel vagy menüt swipe-ol vagy a kördigramot forgatja. Így ez a két eltérő funkció csak komplikációt okoz, ha bekapcsolva hagyjuk.
    Azért majd újra megvizsgáluk később, hogyha a diagramon változtatunk.

• Don't see your idea?

Hibák

Feedback and Knowledge Base