Fejlesztési ötletek

1. Költési plafon kategóriánként

Jó ötletnek tartanám, ha lenne lehetőség egy költési plafont megadni kategóriánként. Szeretném 5 különböző részre osztani a jövedelmemet és ezt felvezetni a Koin alkalmazásban, illetve úgy beállítani a költéseket, hogy kategóriánként legyen egy plafon, amennyinél többet nem költhetek. Ez lehetne egyfajta tervezési lehetőség is, hiszen megadhatnám, hogy a költési plafonom a szórakozáson belül x összeg és a rendszer mutatná, hol tartok éppen, mennyit költöttem, mi az az összeg, amit még költhetek, illetve ha túlléptem, ezt is mutatná. Nem tudom, mennyire nehéz lenne megvalósítani, de nekem nagyon hasznos lenne és úgy gondolom, más is használja ezt a módszert. :)

2 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Sign in with: Facebook Google
    Signed in as (Sign out)
    You have left! (?) (thinking…)
    0 comments  ·  új funkció  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  2. Több fotó csatolása?

Több oldalas számla csatolása mellekletként.

2 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    0 comments  ·  Platform  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  3. Tisztelt Fejlesztők! Csoportos beszedésd

Tisztelt Fejlesztők!
    Jó az app, jó a Magnet Bank kapcsolat ötlete. Csak cimkézni kell a kiadásokat.
    Akik nem Magnet ügyfelek, azoknak a csoportos beszedések kezelése szerintem csak manuálisan megy, pedig sok esetben előre látható, Úgynevezett sorba álló tétel.....
    Áramszámla, víz, stb. A telefon már nem....
    Viszont a fejlesztése nagy munka lenne?

Tisztelettel
    Pigniczki András

1 vote
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    0 comments  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  4. Kiadás bevitele utólag adott napra

Nagyon fárasztó adott esetben utólag bevinni a kiadásokat, ha folyton vissza kell lapoznom, nem tudok napra keresni és adott napon kiadás beszerkeszteni.

1 vote
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  5. Bizonyos kategóriák figyelmen kívül hagyása

A lekötött betéteim hónapfordulónál megjelennek bevételként, majd kiadásként az automatikus újrakötés miatt, illetve a nem tőkésített kamat újból megjelenik bevételként. Hasznos lenne, ha az első kettőt (az első megjelenést, mint bevétel, majd kiadás) figyelmen kívül lehetne hagyni pl. a kiadások összetételénél, mert ez nem igazi pénzmozgás, csupán virtuális, viszont megborítja a százalékos arányokat, valamint a bevételi és kiadási oldalt.

4 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  6. Szinkronizációs kérdés és sárga felkiáltójel

Most kezdtük használni a Koin-t (2xAdroid + WEB), és az Android felületen egyes tételeknél sárga felkiáltójel szerepel. Ezek olyan tételek, amit berögzítettem az egyik eszközön, majd egy másikon módosítottam. Mit jelent ez a felkiáltójel, és van-e tennivalóm vele?
    Emellett a két telefonon az App nem ugyanazt az adatot mutatja (néhány tétel másik hónapban jelenik meg: egyébként pont ezek lettek módosítva)
    A Web-en az utolsó állapot látszik, ami megegyezik a valóssal (és ami mellett a felkiáltójel van)
    Bizonyára a szinkronizálás logikáját nem értem, de nem találtam megoldást a problémára.
    Köszönöm a segítségüket!

1 vote
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  7. Bizonyos kategóriák figyelmen kívül hagyása

A lekötött betéteim hónapfordulónál megjelennek bevételként, majd kiadásként az automatikus újrakötés miatt, illetve a nem tőkésített kamat újból megjelenik bevételként. Hasznos lenne, ha az első kettőt (az első megjelenést, mint bevétel, majd kiadás) figyelmen kívül lehetne hagyni pl. a kiadások összetételénél, mert ez nem igazi pénzmozgás, csupán virtuális, viszont megborítja a százalékos arányokat, valamint a bevételi és kiadási oldalt.

1 vote
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  8. Állandó kiadásnál nem lehet egyénileg felvett kategóriát kiválasztani.

Állandó kiadásnál nem lehet egyénileg felvett kategóriát kiválasztani.

14 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    1 comment  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  9. Tizedes jegyek száma

A riportoknál a pie diagramnál csökkenteni kéne a százalékos kijelzésnél a tizedesjegyek számát, mert elég furán néz ki, hogy ilyen hosszan jelenik meg. Ja és ez a visszajelző modul is elég kaotikus, kinyílik / bezárul elég random módon....

1 vote
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  10. Megtakarítás

Jó lenne egy olyan fül ahova a megtakarításaimat tudnám beírni. Îgy nem kéne kiadásként levonatnom hó végén. Köszönöm

33 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    3 comments  ·  új funkció  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  11. Egyénileg felvett kategóriákkal is lehessen ismétlődő tételt létrehozni

A nem rögzített, azaz általam felvett kategóriák tételeit nem lehet ismétlődőként beállítani, így macerásabb módon az egyéb kategóriában kell címkézni. Ráadásul az áttekintőben alapból csak az egyéb látszik, a címke nem, csak ha lenyitom.
    Nekem még jól jönne, ha beállítható lenne az ismétlődés vége is (pl. GYES, GYED - ahol előre tudom meddig kapom).

27 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  12. Havi költési limit, tervezett félrakni való összeg

Egy másik ilyen programban van egy nagyon hasznos funkció: be tudod állítani, hogy mennyit akarsz az adott hónapban megtakarítani. Így bármikor ránézel az app-re, kiírja, hogy még mennyit költhetsz a tervednek megfelelően (kivonja a bejövő összegből a tervezett félrerakott mennyiséget).

Vagy egyéb terveket is jó lenne, ha fel lehetne vinni:
    - félrerakni a kereset X %-át;
    - havonta maximum X Ft-ot költeni.

2 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  13. Számlap megfordítása.

Helló!

Ha rámegyek a költség/bevétel hozzáadására, akkor fordítva van elhelyezve a számlap; legalábbis számomra sokkal egyszerűbb lenne a használat, ha a bal felső saroból indula az 1-es, semmint a 7-essel.

Köszi.

6 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  14. caps lock

Sziasztok,

Egy átmultaott hétvége utáni review miatt szenvedtem most egy 10 percet fél hullaként a bejelentkezéssel, mire rájöttem, hogy a caps lock be volt nyomva.
    Lehetne egy olyan funkciót beépíteni, hogy kijelzi az oldal belépéskor, ha a caps lock aktív?

1 vote
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  15. valuta változtatása rendszerese kiadásoknál is

A rendszeres kiadások beállításakor csak az alapértelmezett pénznemben lehet értéket beadni. Ezért ez a funkció külföldi tartózkodás esetén kb kiesik.
    Nagyon nagyszerű volna, ha ott is be lehetne állítani szabadon, hogy milyen pénznemben van az adott rendszeres kiadás!

3 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  16. Bővítés

Javasolnék egy szélesebb piktogram választékot, illetve hogy a Kiadás vagy Bevétel rögzítésével az adott tételhez megjegyzést lehessen kötni. Pl: Ajándék / Nagymamának virág.
    Köszönettel,

7 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    1 comment  ·  Platform  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  17. jövőben jelentkező kiadások

Egy új iphone beszerzése után tértem vissza ehhez az alkalmazáshoz. Rögtön egy ötlet, ami az eddig általam használt alkalmazásban máshogy volt: tehát, ha a egy jövőbeli dátummal rögzítek egy kiadást, az ne jelenjen meg azonnal az egyenleg listában, és onnan ne vonódjon le, csak amikor a dátum elérkezik. Jelenleg ez most elég zavaró számomra, hogy itt nem így van. Ugyanez legyen igaz a rendszeres kiadásokra is. Ha már volt ez, akkor bocs.

3 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    2 comments  ·  új funkció  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  18. Bevétel-Kiadás ugyanaz a kategória

A tippmix például ilyen lenne. Meg tud jelenni kiadásként és bevételként is.

4 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  19. A hogy is állok finom hangolása :)

Sajnos van különbség a valóság, és Koinban szereplő összegek között, mármint a "pénztárcám vastagságát" (ez nem azért van így, mert rosszul számolna, vagy összesítene a rendszer, hanem mert olykor elfelejtem felvinni a költéseimet)

Szóval jó lenne, ha időnként én is összesíthetném (hasonló módon, mint ahogy a regisztrációkor kellett megjelölni, hogy honnan is indulok), hogy egy adott időpontban mennyi pénzem is van, és az esetleges különbséget hiányként, vagy valamilyen bevételként könyvelné el a rendszer.

1 vote
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  20. Illetve a szűrésnél, még az is nagy segítség lenne, hogy vmit ki lehessen belőle emelni, pl januári ktsgvetés de a bevételek nélkül

Illetve a szűrésnél, még az is nagy segítség lenne, hogy vmit ki lehessen belőle emelni, pl januári ktsgvetés de a bevételek nélkül

1 vote
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  • Don't see your idea?

Fejlesztési ötletek

Categories

Feedback and Knowledge Base