Fejlesztési ötletek

1. Havi költési limit, tervezett félrakni való összeg

Egy másik ilyen programban van egy nagyon hasznos funkció: be tudod állítani, hogy mennyit akarsz az adott hónapban megtakarítani. Így bármikor ránézel az app-re, kiírja, hogy még mennyit költhetsz a tervednek megfelelően (kivonja a bejövő összegből a tervezett félrerakott mennyiséget).

Vagy egyéb terveket is jó lenne, ha fel lehetne vinni:
    - félrerakni a kereset X %-át;
    - havonta maximum X Ft-ot költeni.

2 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Sign in with: Facebook Google
    Signed in as (Sign out)
    You have left! (?) (thinking…)
    0 comments  ·  új funkció  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  2. Számlap megfordítása.

Helló!

Ha rámegyek a költség/bevétel hozzáadására, akkor fordítva van elhelyezve a számlap; legalábbis számomra sokkal egyszerűbb lenne a használat, ha a bal felső saroból indula az 1-es, semmint a 7-essel.

Köszi.

6 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    0 comments  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  3. caps lock

Sziasztok,

Egy átmultaott hétvége utáni review miatt szenvedtem most egy 10 percet fél hullaként a bejelentkezéssel, mire rájöttem, hogy a caps lock be volt nyomva.
    Lehetne egy olyan funkciót beépíteni, hogy kijelzi az oldal belépéskor, ha a caps lock aktív?

1 vote
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  4. valuta változtatása rendszerese kiadásoknál is

A rendszeres kiadások beállításakor csak az alapértelmezett pénznemben lehet értéket beadni. Ezért ez a funkció külföldi tartózkodás esetén kb kiesik.
    Nagyon nagyszerű volna, ha ott is be lehetne állítani szabadon, hogy milyen pénznemben van az adott rendszeres kiadás!

3 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  5. Bővítés

Javasolnék egy szélesebb piktogram választékot, illetve hogy a Kiadás vagy Bevétel rögzítésével az adott tételhez megjegyzést lehessen kötni. Pl: Ajándék / Nagymamának virág.
    Köszönettel,

7 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    1 comment  ·  Platform  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  6. jövőben jelentkező kiadások

Egy új iphone beszerzése után tértem vissza ehhez az alkalmazáshoz. Rögtön egy ötlet, ami az eddig általam használt alkalmazásban máshogy volt: tehát, ha a egy jövőbeli dátummal rögzítek egy kiadást, az ne jelenjen meg azonnal az egyenleg listában, és onnan ne vonódjon le, csak amikor a dátum elérkezik. Jelenleg ez most elég zavaró számomra, hogy itt nem így van. Ugyanez legyen igaz a rendszeres kiadásokra is. Ha már volt ez, akkor bocs.

3 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    2 comments  ·  új funkció  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  7. Bevétel-Kiadás ugyanaz a kategória

A tippmix például ilyen lenne. Meg tud jelenni kiadásként és bevételként is.

4 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  8. A hogy is állok finom hangolása :)

Sajnos van különbség a valóság, és Koinban szereplő összegek között, mármint a "pénztárcám vastagságát" (ez nem azért van így, mert rosszul számolna, vagy összesítene a rendszer, hanem mert olykor elfelejtem felvinni a költéseimet)

Szóval jó lenne, ha időnként én is összesíthetném (hasonló módon, mint ahogy a regisztrációkor kellett megjelölni, hogy honnan is indulok), hogy egy adott időpontban mennyi pénzem is van, és az esetleges különbséget hiányként, vagy valamilyen bevételként könyvelné el a rendszer.

1 vote
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  9. Illetve a szűrésnél, még az is nagy segítség lenne, hogy vmit ki lehessen belőle emelni, pl januári ktsgvetés de a bevételek nélkül

Illetve a szűrésnél, még az is nagy segítség lenne, hogy vmit ki lehessen belőle emelni, pl januári ktsgvetés de a bevételek nélkül

1 vote
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  10. A szűrés, az egy nagyon hasznos funkció, de fontos lenne, hogy lehessen exportálni, és jelenjen meg összesítve

A szűrés, nagyon fontos, és hasznos funkció! De fontos lenne, hogy a szűrt adatokat lehessen exportálni. Jelenleg hiába szűrünk rá egy kategóriára pl háztartás január, ettől független az exportáláskor csak a teljes jan-i ktsgvetést teszi ki. Így manuálisan kellene kiszedegetni az adatokat! Holott ez már egy működő funkció! Nagyon köszi

1 vote
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  11. Vízszintes használat

Egy praktikus ötlet: ha elfordítom a telefonom, akkor a felület is forduljon el vízszintesen. A telefonom kijelzője nem működik a jobb felső sarka elromlott és mivel az app nem fordul azzal, ha a telefont forgatom, ezért számomra teljesen használhatatlanná vált,
    Köszi

4 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    0 comments  ·  Platform  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  12. jmihaly@me.com

Egyelőre csak egy számla kezelését teszi lehetővé az alkalmazás. Amennyiben több és különféle számlákat lehetne nyitni megoldhatóvá válna a banki, a készpénz valamint befektetések követése.

22 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    1 comment  ·  új funkció  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  13. hónap utolsó napja jövő hónapra csúszik

Ápr 30-i költésemet a donut chart nem jeleníti meg az adott hónaphoz tartozóként (böngészőben, Android app jól kezeli) Vagy azért mert a hónap utolsó napja, vagy azért mert szombatra esik, vagy a kettő együtt.
    de ez így nagyon nem jó

3 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  14. Riport fejlesztés

Ami most nekem kisebb problémát okoz, az az, hogy a riportnál ugye kiválasztok egy kategóriát, és kördiagramra állítom, akkor nem mutatja az azon belüli részletezést, hanem egyben mutatja.
    Mintha csak kivettem volna az éves összesítőből, a diagramot, és odatettem volna.
    Tehát, ha mondjuk a Fizetés-ekre keresek, akkor a részletesnél látom, hogy mi merre, hány méter, egyébként hozzáteszem, hogy baromi idegesítő, hogy eleve szétnyitva látom, ha jobban bele akarok nézni, akkor majd én lenyitom, de ha kördiagramra váltok, akkor ott összesíti.
    Véleményem szerint ennek így nem sok értelme van, mármint külön kategóriában, kördiagram.
    Most exelbe exportálom, és ott csinálok diagramot. Ami…

13 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  15. Címkék kezelése és mérete

1. A régi verzióban a ha a kategóriát kiválasztottuk, utána a címkék között az adott kategóriában leggyakrabban használt elemeket listázzta elől. Ez jó lenne visszaállítani.

2. A címke listában való kerséskor megkülönbözteti a kis ékezetes és nagy ékezetes betűket (ú nem egyenlő Ú). Ezért emlékezni kell hogy milyen formában lett elemezve.

3. Címkék mérete túl kicsi. Én iPhone 6 (4.7") kijelzőn használom az alkalmazást, de menetközben az orromig kell emelni a készüléket hogy lássam címkéket a kiválasztásához. Szerintem lehetne még nagyobb valmivel a méretük.

1 vote
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    0 comments  ·  Platform  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  16. címkék fejlesztése

A címkék felvételét gördülékenyebbé lehetne tenni:

• kiadás/bevétel bevitelénél ne kelljen külön kattintani a "címke" ikonra, hanem valamilyen formában jelenjen meg egyből a képernyőn (p.: kategóriák alatt vizszites slideolással vagy kategória kiválasztása után a kategóriák helyén)

• lehessen fixálni, hogy mely tag-ek jelenjenek meg egy adott kategóriához kapcsolódóan, és a többi lehessen rejtett tranzakció felvitelénél.

Így sokkal gördülékenyebben lehetne használni a címkéket, mint alkategória.

23 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  17. Bevételek, kiadások

Kiváló program, de jó lenne, ha minden bevételt, kiadást fel lehetne vinni egyszeriként is. Pl.: a TV, mobil, internet, víz, gáz stb. csak ismétlődőként adható meg. Ez számomra bosszantó egy kicsit. :)

10 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  18. Jó lenne, ha a címkét le lehetne cserélni (rosszul hozzárendelt címke)

Egy kiadáshoz a "hitel" címkét rendeltem hozzá, pedig az megtakarítás és kettő is van belőle.

1 vote
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  19. egyéb funkció, megtakarítás

Az "egyéb" funkciónál jó lenne, ha meg lehetne adni a tétel nevét, tetszőlegesen.
    És lehetne külön megtakarítás, ha egy hónapban nem használtam fel az összes pénzemet, akkor azt félre tehetném, de elölről kezdené el számolni a költségeimet. Azért persze valahol jelezné a megtakarított pénzemet.

11 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  20. Webes nézetben havi kiadások

Sziasztok, mintha úgy emlékeznék hogy telefonon elérhető lenne (jelen pillanatban telefonom megdöglend, ezért nem tudom csekkolni), de a webes felületen nem látom sehol hogy az elmúlt havi összesített kiadásokat meg lehetne tekinteni. Amire gondolok hogy ha a "riportok" fülre kattintok, akkor válkaszthatok hónapot, ki is írja a rendszer a %-os megosztottságot a kiadásoknál, de nem látom sehol hogy a teljes összeget kiírná, amivel gyorsan össze lehetne hasonlítani hogy bizonyos hónapokban mennyit költöttem.

4 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    3 comments  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  • Don't see your idea?

Fejlesztési ötletek

Categories

Feedback and Knowledge Base