Fejlesztési ötletek

1. MagNet bankból korábbi tranzakciók

Az összekapcsoláskor nem kerülnek át a korábbi tételek a koinba, pedig jó lenne.

12 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Sign in with: Facebook Google
    Signed in as (Sign out)
    You have left! (?) (thinking…)
    1 comment  ·  új funkció  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  2. Ötletek a jobb áttekinthetőség érdekében

1. a kategórianevek szerkeszthetőek legyenek (pl. bevásárlás, élelmiszer számomra egyet jelent)
    2. az egyes kiadásokhoz lehessen megjegyzést fűzni (pl. Autó kategória -> tankolás, szerviz...) vagy legyenek alkategóriák, és ez exportnál is megjelenjen.
    3. mely "tárcából" történik a kiadás (KP, MasterCard, Hitelkártya), még ha nem is állítható be mikor történik a tényleges levonás, akkor is lássam az exportnál, hogy áll a hitelkártya egyenlegem.
    4. megtakarítások kérdése (nehéz kérdés, hogy mikor is lesz a kiadásból bevétel...) ezért én ebbe nem is merülnél bele!

88 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    0 comments  ·  új funkció  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  3. Family Sharing

Nagyon jó lenne ha meglehetne osztani az egy háztartásban élőkkel az adatokat

87 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    2 comments  ·  új funkció  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  4. Excel import funkció fejlesztése, hogy tömegesen lehessen betölteni pénzmozgást.

Nap végén, vagy új eszköz esetén lehessen excelből beimportálni a pénzmozgásokat. A sablon olyan lenne, mint a mostani exporté, mi kitölthetjük a sorokat és mehetne a programba.

54 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  5. Megtakarítások kezelése

Pl a Lakáskássza fizetése bár kiadás, de megtakarításhoz vezet. Van terv megtakarítási csoport létrehozására?

41 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  6. Állítható az új időszak kezdete

Nem havonta ugrana át egy következő időszakra, hanem szabadon megadható lenne.
    Pl. aki nem elsején kap fizetést, hanem 10-én, egyszerűbb lenne követni.

36 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  7. Több ikon

Legyen több ikon a könnyebb paraméterezhetőség miatt. Mivel a kiválasztáskor az ikon hangsúlyosabb mint a szöveg alatta - a mobil applikációban legalábbis - ezért kardinális, hogy az ikon a felhasználó számára kifejező legyen. Az is megoldás, ha választható lenne egy olyan beállítás, ami nem használ ikont vagy az ikon kicsi, de a szöveg, azaz a kategória neve nagy és jól olvasható.
    Még 2012-ban lezárásra került ugyanez a felvetés azzal az ígérettel, hogy hamarosan, a következő verzióban ez megoldódik. Azt gondolom, hogy ez az továbbra is igény.

1 vote
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  8. Még egy ötlet a jobb áttekinthetőség érdekében

Nagyon szeretem a Koin-t!!!
    Én a rendszert úgy használom, hogy a címkéhez a költéseimnél három címkét viszek fel, egyrészt, hogy készpénzzel, vagy kártyával fizettem, másrészt hol vásároltam, harmadrészt csoportosítom a meg vásárolt cikkeket és ezt is jelölöm. Ez azt jelenti, hogy egy nagyobb bevásárlás esetén akár 10-15 cikket is felviszek a rendszerbe. Számomra nagyon hasznos lenne, ha az első két címkét külön rögzíthetném, úgy mint a főkategóriát és ezekhez egyszerre több címkét és hozzájuk összeget is felvihetnék.
    Bár tudom (vagy inkább gondolom), hogy a mobil applikációnál ezt nehezebb lenne megoldani, de böngészőben rögzített adatoknál már nem biztos.

5 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  9. Rendszeres megtakarítás

Jó lenne, ha pl. a megtakarítás kategória szerepelne a rendszeres kiadások kategóriái között is. így pl. lakástakarékot nem kéne havonta rögzíteni. Köszönöm.

10 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  10. Új dolgok

Jó dolog lenne, ha mondjuk egy pénztárcát vagy bankkártyát illetve egyéb más kártyák lehetőségeit hozzá lehetne adni, és úgy kezelné a program, mennyit költöttünk pénztárcánkból és mennyit költöttünk mondjuk a számlánkról. Megadhatnánk, hogy hova kaptunk bevételt (számla vagy kp) illetve honnan fizettünk (kártya vagy kp).

Másik jó dolog, ha egy almenün belül pl. Autó még tovább lehetne menni, hogy üzemanyag, mosás, szervíz stb. Hogy ne magunknak kelljen a címkét hozzáadni. A címke lehetősége lehetne egy ilyen jegyzet szerűség, hogy ha akarunk valami megjegyzést hozzáadni. De ez így mehetne a további kategóriákon belül rezsik, számlák stb.

Úgy mellesleg jó kis app.…

138 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  11. 175 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    16 comments  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  12. Kategóriák kezelése

Szerintem nem kéne ennyire szigorúan elválasztani az ismétlődő és nem ismétlődő kategóriákat. Pl. a "Telefon" kategória miért csak ismétlődő lehet? Ha nekem vannak alkalmi befizetéseim, vagy egyszerűen csak minden hónapban más-más összegű a telefonszámlám, akkor nem tudom használni a "Telefon" kategóriát. Új "Telefon" kategóriát sem tudok felvenni, mert az már létezik. Szerintem nem sok ember tudja jelenlegi formájában rendesen használni ezt a kategóriát...

23 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    3 comments  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  13. Beállítások: Pénznemről más pénznemre ha beállításokban váltok csak előjelet változtat.

Eddig €uro pénznemre volt állítva az app,viszont egy ideje Ft-ban kapom a fizum. Jelenleg beütöm hogy X ft, majd átváltja, amivel nem lenne gond, de ha a beállításoknál át teszem Ft pénznemre, minden korábbi bevitt érték € helyett Ft pénznemet kap, minden átváltás nélkül, 1:1ben. Azaz ha korábban beütöttem 600 Ft szórakozást (app € pénznemben), átváltotta és lett 2€, ami helyes is, de ha át állítom Ft pénznemre az appot, akkor már csak 2 Ft-ot tüntet fel mint szórakozás. Sajnos nem akarom az összes tételt beírni előről több évre visszamenőleg.
    Ezzel kapcsolatos, hogy mivel €ban van aaz app jelenleg, ha…

3 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  14. Bevételek áttekintése

Nagyon jó lenne ha a bevételeket szintén láthatnám diagramon mint a kiadásokat!!!!
    Amúgy már így is nagyon szeretem a progit. :)

132 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    planned  ·  0 comments  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  15. Tervezett kiadás

Nagyon jó lenne, ha fel lehetne vinni a tervezett, de még be nem következett kiadásokat a nélkül, hogy azonnal levonná a költségvetésből az összeget. Illetve e mellé jó lenne valami emlékeztető funkció, hogy szóljon az app, hogy terveztem valamilyen kiadást egy adott időpontra.

71 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  16. Rendszeres kategória bővítése

Azt értem, hogy "Új kategóriát csak egyszeri tételeknél lehet létrehozni. Javasoljuk az "egyéb" kategória használatát a kívánt, egyéni címkével ellátva."

Csak azt nem értem, hogy miért? Ez nagyjából olyan Steve Jobs-os válasz (és ezt most nem jó értelemben mondom), amikor valami nem ment az iPhon-on és a kérdésre nagyjából azt mondta, hogy azért mert csak.

Szóval sokkal áttekinthetőbb lenne az alkalmazás, ha a rendszeres tételek nem lennének teledobálva "egyéb" kategóriával, mert ami most van, az koránt sem fed le mindent.

Tök jó az alkalmazás, nagyon is tetszik, de ezzel az egyszerű - és azt gondolom nem túl bonyolult - kiegészítéssel…

27 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    1 comment  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  17. Különböző számlák kezelése

Nagyon jó lenne, ha külön tudnám választani benne pl. a készpénzt, a bankszámlámat vagy akár az étkezési utalványaimat!

616 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    planned  ·  22 comments  ·  új funkció  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  18. több felhasználó/vállalti profil

szívesen vezetném a vállalati pénzgyeim kivonatát is a koinban. bevétel-költség, áfa felhasználás számontartása nagyon praktikus lenne.
    de az is elegendő lenne erre a célra, ha több felhasználói profilt létre lehetne hozni, és csak egyszerűen átváltok a vállalati profilra, vagy az áfa profilra.
    nagyon okos, praktikus programot készítettetek!

36 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  19. Címkék szerinti keresés és kimutatás

Kézenfekvőnek tűnik a címkék szerinti keresés lehetősége, ami listázza a megfelelő költség- ill. bevételi tételeket, és különböző időegységek szerinti bontásban az adott címkéhez tartozó összegeket.

72 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    4 comments  ·  új funkció  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  20. Családi üzemmód

Lényegében két-három felhasználó összekapcsolása úgy, hogy a családi költségvetést több telefonról is lehessen tényadatokkal tölteni. Ezáltal "Anyjuk" meg "Apjuk" is együttesen láthatja hogy áll a családi kassza, meg hogy már megint milyen felesleges kiadás történt...

347 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    16 comments  ·  új funkció  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  • Don't see your idea?

Fejlesztési ötletek

Categories

Feedback and Knowledge Base