Fejlesztési ötletek

1. Több kategória lehetőség, ikonok, bolt logók..

Mi a párommal nagyon szeretjük részletesen vezetni, hogy hol milyen boltban mire költöttünk, csak sajnos a kategóriák limitje nem nagyon engedi ezt meg nekünk, hogy sok boltot leírhassunk. Nagyon jó lenne szerintünk, hogyha esetleg meglehetne adni a boltok neveit, hogy hol vásároltunk. Vagy ott lenne a logója. Kategóriáknál pl egy csomó bolthoz nem illő ikonra vagyunk kényszerülve, hogy az legyen az ikonja a boltoknak, mert nincs más lehetőség. Jó lenne az is, ha az OTP Bank-al is összelehetne szinkronizálni majd a jövőben.

37 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Sign in with: Facebook Google
    Signed in as (Sign out)
    You have left! (?) (thinking…)
    0 comments  ·  új funkció  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  2. Állítható az új időszak kezdete

Nem havonta ugrana át egy következő időszakra, hanem szabadon megadható lenne.
    Pl. aki nem elsején kap fizetést, hanem 10-én, egyszerűbb lenne követni.

36 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    2 comments  ·  új funkció  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  3. több felhasználó/vállalti profil

szívesen vezetném a vállalati pénzgyeim kivonatát is a koinban. bevétel-költség, áfa felhasználás számontartása nagyon praktikus lenne.
    de az is elegendő lenne erre a célra, ha több felhasználói profilt létre lehetne hozni, és csak egyszerűen átváltok a vállalati profilra, vagy az áfa profilra.
    nagyon okos, praktikus programot készítettetek!

36 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  4. Nem konkrét dátumok

Ha egy rendszeres költséget akarok megadni, akkor jól jön, hogy pontosan meg lehet adni a napot, de sokszor relatív módon is jó lenne megadni a dátumokat, úgymint, hónap utolsó napja, vagy utolsó előtti napja, stb. Egyszerű, de kényelmes dolog lenne.

36 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  5. Megtakarítás

Jó lenne egy olyan fül ahova a megtakarításaimat tudnám beírni. Îgy nem kéne kiadásként levonatnom hó végén. Köszönöm

33 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    3 comments  ·  új funkció  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  6. Leírás a tételeknél

Veszek pár dolgot az auchanban:
    - koinban akkor ez egy darab tétel lesz ami annyi hogy vásárlás az auchanban.
    - jó lenne ha tag-eken kívül tudnék ehhez a tételhez valami leírást csatolni ahova begépelem hogy banán, csoki, sampon wd40
    - tudnék csatolni képet esetleg
    (- vagy iszonyat menő lenne ha blokkon szereplő tételek megjelennének itt is, de tudom ez a jelenlegi infrastruktúrával nem lehetséges)

Köszönöm! :)

33 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    1 comment  ·  új funkció  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  7. Naptári hónaptól eltérő időszak

az egyetlen problemam az, hogy nem lehet a naptari honaptol eltero honappal szamolni vele. mivel mindig tizediken kapok fizut, tok jo lenne, ha elsejen nem nullazodna az addigi koltesem, mert igy torzul a kep...

32 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  8. Blokkok szkennelése

Szeretném egy bevásárlás után lefotózni a blokkot, és a rajta levő tételeket KOINban kategóriákba szétdobni.
    Pl.: felvágott, tej, kenyér az élelmiszerhez, póló meg a ruhához.
    Hasonlóan jó lenne, ha egy közös ivászatnál a blokkról csak az én részemet tudnám gyorsan kiszedni. (persze a tételek neve nem fontos, csak az összegek)

31 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  9. Sablonok

Vannak olyan kiadások, amik nem előre tudható rendszerességgel jelentkeznek, viszont a többi paramétere állandó (pl. az esetemben HÉV jegy - érték: 250, címke: bkv...). Jól jöhetne pl. MÁV-os hazaútra, vagy más egyéb olyan szolgáltatásra, ami fix áras, de nem tudni előre, hogy mikor költök rá.

30 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    under review  ·  1 comment  ·  új funkció  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  10. készpénz vs. banki adatok

A Magnettől behúzott adatok között szerepel a készpénzfelvétel, autómatikusan mint "kártyás fizetés". Ezt nyilván kp-ban költöm el, tehát jó lenne tudni ezt valahogy szétdobni. Ha a kp felvétel mellett beírom a kp költést is, akkor olyan, mintha duplán költöttem volna el.

25 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
    2 comments  ·  új funkció  ·  Flag idea as inappropriate…  ·  Admin →
  11. címkék fejlesztése

A címkék felvételét gördülékenyebbé lehetne tenni:

- kiadás/bevétel bevitelénél ne kelljen külön kattintani a "címke" ikonra, hanem valamilyen formában jelenjen meg egyből a képernyőn (p.: kategóriák alatt vizszites slideolással vagy kategória kiválasztása után a kategóriák helyén)
    - lehessen fixálni, hogy mely tag-ek jelenjenek meg egy adott kategóriához kapcsolódóan, és a többi lehessen rejtett tranzakció felvitelénél.

Így sokkal gördülékenyebben lehetne használni a címkéket, mint alkategória.

23 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  12. Lekötött pénz kezelése

Az induláskor megadtam mennyi pénzem van, abban szerepel a bankban lekötött forrás is. Ezt direkt raktam félre, hogy ne is legyen előttem, ne csábítson költésre. A Koin viszont egyben kezeli a bankszámlán ülő, a lekötött és a párnacihában levő pénzt is. Nem találtam olyan funkciót, amivel el lehetne különíteni, félrerakni a szem elől a lekötött pénzünket. Örülnék ilyen funkciónak.

22 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  13. Összeadás

Sziasztok!

Sokat segítene és gyorsítana az egyes tételek bevitelén, ha lenne összeadás gomb. Nem kellene fejben összeadni az összetartozó tételeket, hanem az értékek bevitele során lenne rá lehetőség. Egyébként szuper a szoftver.

22 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  14. jmihaly@me.com

Egyelőre csak egy számla kezelését teszi lehetővé az alkalmazás. Amennyiben több és különféle számlákat lehetne nyitni megoldhatóvá válna a banki, a készpénz valamint befektetések követése.

22 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  15. Bevételi riport

Hali! Nagyon jó az új design és a funkciók. Szükség lenne riportra a bevételi kategóriákból is.

19 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  16. Pénzügyi tervező

Jó lenne, ha lenne egy felület, ahol pénzügyi tervet tudok készíteni a várható kiadásaimról.
    Elég lenne akár egy az alkalmazásba beillesztett jegyzetlap is, bár valami igényesebb nyilván jobban illene az applikációhoz.:)

17 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  17. Következő hónapok lekérdezése

Mikor a riportokat kérdezem le be tudom állítani, hogy heti/havi/éves riportokat mutasson, viszont nem tudok következő hónapokat nézni.
    Azért lenne jó, mert szívesen használnám olyasmire, hogy nagyjából beírom a jövedelmeket, kiadásokat előre x hónapra és így láthatnám, hogy melyik az a hónap ahol pl túl sok kiadás van, így akár hónapokkal korábban is tudnék ezzel számolni, látnám, hogy arra a hónapra félre kell majd tenni.
    Szintén ebből az indíttatásból hasznosnak találnám, ha az áttekintő oldalon szintén lehetne a hónapok között váltogatni és látni az adott havi mérleget.
    Köszi!

17 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  18. Az ATM-pénzfelvétel nem kiadás - lehessen törölni a kiadások közül

Magnetes szinkronizálás során a pénzfelvétel is kiadásként jelenik meg - az app részéről értelemszerűen, mivel minden tranzakciót szinkronizál, így ezt is. Viszont zavaró, hogy nem tudom törölni az appból, hiszen minden alkalommal olyan kiadást dokumentál így, ami nem is kiadás.

Szerintem szuper lenne, ha

a) a Koin felismerné a szinkron során, hogy melyik a pénzfelvétel és azt nem vinné át az appba, vagy ha ez túl nagy falat, akkor

b) mi mondhatnánk meg, mit szeretnénk megtartani a szinkronizált adatokból (jelenleg nem lehet őket törölni, csak módosítani).

16 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  19. Riport fejlesztés

Ami most nekem kisebb problémát okoz, az az, hogy a riportnál ugye kiválasztok egy kategóriát, és kördiagramra állítom, akkor nem mutatja az azon belüli részletezést, hanem egyben mutatja.
    Mintha csak kivettem volna az éves összesítőből, a diagramot, és odatettem volna.
    Tehát, ha mondjuk a Fizetés-ekre keresek, akkor a részletesnél látom, hogy mi merre, hány méter, egyébként hozzáteszem, hogy baromi idegesítő, hogy eleve szétnyitva látom, ha jobban bele akarok nézni, akkor majd én lenyitom, de ha kördiagramra váltok, akkor ott összesíti.
    Véleményem szerint ennek így nem sok értelme van, mármint külön kategóriában, kördiagram.
    Most exelbe exportálom, és ott csinálok diagramot. Ami…

13 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  20. importálási lehetőség!

Importálási lehetőség, azoknak akik más programról költöztetnék át menet költségvetésüket. Ez azoknak könnyítené meg az életet akiknek több évnyi mentett adata van. Jelenleg az a lehetőség vagy egyesével beírja az ember, vagy nem is használja a programot, avagy ujjat kezd. Szerintem egyik se a megfelelő annak akinek éves mentet adata van. Alap funkciónak kene lennie. Üdv

13 votes
    Vote
    Sign in
    (thinking…)
    Signed in as (Sign out)
  • Don't see your idea?

Fejlesztési ötletek

Categories

Feedback and Knowledge Base